Рантьє - сервіс
для власників житла
+38 067 245 06 32
ДОВІРЧЕ УПРАВЛІННЯ НЕРУХОМІСТЮ – ЯКА ВИГОДА ДЛЯ ВЛАСНИКА ЖИТЛА?

Довірче управління нерухомістю. Що це?

За своєю суттю довірче управління нерухомістю передбачає здійснення сторонньою організацією керування чужою нерухомістю та іншим (супутнім) майном в інтересах власника за певну винагороду. Метою є забезпечення прибутковості переданої в управління нерухомості. Компанії з управління нерухомістю працюють тільки легально.

Практика показує, що найбільш затребуваними послуги з довірчого управління є серед власників житла класу бізнес та еліт, оскільки дозволяють суттєво зекономити їхній час.

В яких випадках доцільно передавати нерухомість у довірче управління?

  1. Якщо власники планують виїхати за межі міста на кілька місяців (чи навіть років) і хочуть отримувати прибуток від здавання своєї квартири в оренду.
  2. Якщо власники працюють за кордоном, але мають намір в Україні інвестувати кошти в нерухомість (або навпаки) і отримувати з цього прибуток.
  3. Якщо власники хочуть, щоб нерухомість приносила прибуток, але не бажають прикладати до цього особливих зусиль.
  4. Якщо власники хочуть мінімізувати ризики, пов’язані зі здачею житла в оренду (наприклад, пошук добропорядних клієнтів, простій житла, несвоєчасність платежів, псування майна орендарями тощо).

 

Що може включати довірче управління нерухомістю?

Спектр послуг компаній з довірчого управління може бути чималим. Серед найпоширеніших:

  • здійснення ремонту (як початкового, так і поточного);
  • підготовка квартири до здачі в оренду чи для продажу (хоум-стейджінг);
  • фахова перевірка документів, необхідних для здачі житла в оренду чи продажу;
  • пошук орендарів та укладання з ними договорів;
  • нагляд за житлом (в т.ч. за експлуатацією квартири, своєчасною сплатою комунальних та орендних платежів, справністю побутової техніки тощо);
  • оптимізація та сплата податків за орендодавця;
  • послуги, пов’язані з продажем нерухомості.

Які переваги передачі нерухомості в довірче управління професіоналам?

Звичайно на ринку нерухомості (зокрема, в орендному сегменті) можна вести бізнес самотужки. Але стереотип, що в такому випадку прибуток буде вищим, може не спрацювати. Чому? Бо так чи інакше власникові доведеться надавати ті ж послуги, що й компанії з управління, але в останньої алгоритм відшліфований до автоматизму і супутні витрати зведено до мінімуму. У власника ж затрати часу і коштів на аналогічні дії можуть повністю з’їсти потенційну економію на оплаті послуг управителя.

Компанія, яка бере на себе управління чужою нерухомістю, намагається максимізувати прибуток від операцій з переданим в управління майном. Причина банальна – її заробіток напряму залежить від прибутковості майна в управлінні (переважно управителі працюють за відсотки від отриманого прибутку). Досягається це за рахунок кращої поінформованості про ринкову кон’юнктуру (попит, пропозицію, ціни), законодавчу базу, шляхи зменшення супутніх витрат на просування пропозиції на ринок тощо.

І ще один важливий аргумент на користь професійного управителя нерухомістю – швидкість проведення операції. Компанія з довірчого управління в найкоротші строки знайде клієнта (орендаря), перевірить документи, підготує та укладе договір. Тоді як подібні дії у власника можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів, а то й довше. А це вже втрачена вигода. А якщо оренда короткострокова чи подобова, то втрати набирають ваги (особливо в бізнес- та преміум-класах).

Які ризики передачі нерухомості в довірче управління?

Головний ризик передачі будь-якої власності в довірче управління пов’язаний з правильним вибором управляючої компанії. Завдання – надскладне.

Для того, щоб не помилитись при виборі управителя, варто зважити на:

  • репутацію компанії, яку засвідчують позитивні відгуки клієнтів (особливо друзів та знайомих);
  • досвід роботи на ринку нерухомості (всі знають з чого починається купівля-продаж чи оренда нерухомості, та лише компанії з досвідом знають, що відбувається на завершальних етапах угод);
  • спеціалізацію на певному сегменті (наприклад, на оренді житла класу бізнес та еліт);
  • фаховість персоналу та їх орієнтацію в ринкових тенденціях (найкраще можна виявити лише під час очної зустрічі, у жодному випадку не по телефону);
  • чесність та добропорядність (стовідсоткової гарантії успіху ніхто дати не може, але якщо фахівці компанії розкривають всі можливості та ризики, то такий управитель відповідально підходить до роботи з клієнтом);
  • уважність та ставлення до клієнта (хороший управитель намагається максимально точно зрозуміти запити клієнта, щоб із безлічі варіантів підібрати найкращий).

Попри те від помилки ніхто не застрахований. Але, щоб помилка при виборі управителя не коштувала дорого, доцільно уважно ознайомитись із договором про передачу майна в довірче управління (краще з професійним юристом, разові витрати на якого можуть зекономити чималі кошти в майбутньому), а також – на етапі започаткування відносин – укласти договір на короткий строк (3-6 місяців) з можливістю його продовження у майбутньому.

І наостанок: скільки коштують послуги довірчого управління?

Зазвичай вартість довірчого управління варіює в межах 10-20% від орендної плати за квартиру. Але загальна вартість залежить від конкретного переліку послуг, які надає управляюча компанія, індивідуального підходу до кожного клієнта та програм лояльності.

Компанія Рантьє – сервіс для власників житла – надає максимально повний спектр професійних послуг з довірчого управління нерухомістю. Варто лише звернутись.



< Повернутися