Рантьє - сервіс
для власників житла
+38 067 245 06 32
Шум під час ремонту квартири: як вижити сусідам?

Як кажуть, «найгірше, що можна побажати ворогові, – це ремонт». І справа не лише у витратах. Ремонт – це завжди затяжний процес, який супроводжується тривалими незручностями як для власників приміщення, так і для оточуючих (особливо сусідів). А найбільшою проблемою протягом його проведення є шум, який створюють інструменти та не вельми досвідчені майстри. Проте в кінцевому результаті вся відповідальність падає на власників житла.

Тож як робити ремонт правильно, не завдаючи дискомфорту сусідам?

Для цього потрібно всього лише виконати дві умови: 1) вписатися в чинні нормативно-правові обмеження; 2) мінімізувати гучність під час ремонту.

Законодавчі рамки

Спокій сусідів від шуму та галасу оберігається державою. Два правові акти (Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та Правила користування приміщеннями житлових будинків, затверджені постановою Кабінету Міністрів України №45) забороняють проводити гучні ремонтні роботи в робочі дні з 21:00 до 08:00, а у вихідні – цілодобово.

Допустимий рівень шуму також врегульований. Відповідно до санітарних норм дозволена гучність удень становить 55 дБ (відповідає шуму шосе з помірним рухом), а вночі – 40 дБ (звук звичайної розмови). Проте шкідливим для сусідів шум Вашого ремонту вважається тільки в тому випадку, якщо він перевищує вказану норму в їхньому приміщенні. Тобто шуміти у своєму житлі можна і сильніше, головне, щоб у квартирі сусідів відгомін не перевищував допустимого рівня. До речі, гучність більшості електроінструментів коливається в межах від 85 до 100 дБ.

У законодавстві закладено і покарання за недотримання встановлених норм (щоправда лише за умови, що сусіди викличуть поліцію і поскаржаться). Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено попередження або штраф у розмірі від 85 до 255 грн., а при повторному порушені впродовж року – можливий штраф до 510 грн. з конфіскацією обладнання, що створює шум. Проте матеріальні втрати можуть бути значно більшими, якщо сусіди в судовому порядку доведуть завдані шумом моральні збитки.

Однак кожне правило має свої винятки. Якщо заздалегідь налагодити контакт з сусідами, попередити про початок ремонту, домовитися про періоди дня, коли можна шуміти, а коли – не варто, то вигода буде подвійною: і ремонт просуватиметься без нарікань на шум (навіть у вихідні дні), та й добросусідські стосунки збережуться.

Мінімізація шуму під час ремонту

Зменшення гучності під час ремонту – справа не з легких. Але задля загального добра спробувати варто. Що для цього можна зробити?

  1. Використовувати якісне обладнання. Навіть найкращий американський чи японський перфоратор створює чималий шум, проте він точно буде меншим, ніж у дешевого китайського аналога. Тому доцільно користуватися сучасним якісним інструментом.
  2. Чітко планувати шумні роботи. Дії, пов’язані зі створенням шуму, краще виконувати за один-два підходи, аніж розтягувати на цілий день. При цьому варто узгодити з сусідами, коли саме дискомфорт від цього для них буде найменшим.
  3. Найняти професійну ремонтну бригаду. Переплата за послуги професіоналів, порівняно із здійсненням ремонту самотужки, буде компенсована мінімізацією дискомфорту (і не лише шумового), а також швидкістю та якістю самого ремонту. Знайти справді фахових ремонтників в столиці сьогодні нелегко (більшість на заробітках в ближньому та дальньому зарубіжжі), але компанія Рантьє – сервіс для власників житла – точно забезпечить Вас досвідченою та перевіреною ремонтною бригадою, яка швидко та якісно виконає ремонт у Вашій квартирі. Навіть більше, компанія Рантьє – сервіс для власників житла – проконтролює хід виконання робіт, візьме відповідальність за весь процес ремонту (в т.ч. і за проблеми із сусідами під час ремонту) та надасть гарантії на виконану роботу.

Отже, плануючи ремонт, можна витрачати гроші на якісні інструменти, хвилюватися за дотримання букви закону, ризикувати доброзичливими стосунками із сусідами тощо, а можна найняти професіоналів і передати всі клопоти їм. Вибір за Вами!< Повернутися